Ha vannak olyan partnereid, akiknek adataiban előfordulhat egyezőség, mindenképpen javasoljuk az azonosító használatát.
Az azonosító az adatlapon egy "nagyon erős adat", amely a partner adatlapjának egyediségét biztosítja arra az esetre, ha akadnak olyan partnereid, akiknek például a székhelycímük megegyezik.
Az adategyezés többféle adatban is megmutatkozhat, ilyen az adószám, cím, kapcsolattartói e-mail cím. Ha ezekben egyezés van, akkor mindenképpen használj azonosítót!
Az adószám és cím a számlázás megfelelőségében, míg a kapcsolattartói e-mail cím az értesítő küldésben játszik szerepet. Fontos, hogy a megfelelő partnernek készüljön a számla, és azt a megfelelő e-amil címre tudd elküldeni. Ha adategyezés lép fel két adatlap kapcsán, akkor az említett két műveletben okozhat problémás kezelést, amit a partnerek adatlapján az egyedi azonosítóval tudsz kiküszöbölni.
Teljesen szabadon választott, hogy azonosítóként mi kerül megadásra. Betű, szám, speciális karakter használata is megengedett ebben a mezőben.
Egy adott azonosítót csak egy adatlapon használj! Ne ismétlődjön, mert az azonosító egy vevőt azonosít be, nem pedig egy vevő csoportot.
Számla írásakor a vevő adatait az azonosító alapján is be tudod tölteni a számlaszerkesztőre, azonban a számlán az azonosító már nem jelenik meg.
Azonosító a partnertörzsben:
Azonosító használata a számlakészítéskor:
Érdekelhet a témában készült blogcikkünk is, melyben bővebben írunk a partner adatlapján megadható azonosítóról. Részletekért kattints ide!